Akce

První herní příprava KCM PRAHA 2006 - chlapci

2.6.2006

Krátkou zprávou se vracíme k účasti našeho družstva KCM Praha 2006 - chlapci na turnaji v Jirkově v neděli 21. května. Kontrolního turnaje se zúčastnila chlapecká KCM Karlovarského kraje, Ústeckého kraje a Prahy, kdy každé Krajské centrum reprezentovala dvě družstva. Toto první měření sil pro nás dopadlo velmi dobře, náš - Pražský - „modrý“ tým totiž bez porážky turnaj vyhrál a „červení“ skončili se dvěma porážkami na třetím místě.

„Modří“ hráli ve složení Vilém Čech, Radek Červín, Petr Svoboda, Tomáš Padevět, Ondřej Hons, David Kubát a Jakub Heráň.

„Červení“ nastoupili ve složení František Čech, David Marek, David Scholle, Petr Sulík, Jan Los a Christian Růža.

Celkem bylo pozváno 17 hráčů, z nově tvořeného kádru nebyli v nominaci jen předem omluvení nahrávači Ondřej Pavelka /škola v přírodě/ a zraněný Tomáš Hakl. Den před odjezdem se však pro nemoc omluvil další nahrávač Michal Novák a na sraz se bez omluvy nedostavili Jiří Přibyl, Martin Horálek a Martin Šimeček.

Pro naše družstvo to byla první herní příprava a to se samozřejmě projevilo na souhře týmu a proto i na jeho nevyrovnaných výkonech. Největší problémy jsme měli s příjmem podání a ve zpracování volných míčů, kdy se soupeř bránil jen za cenu odevzdání míče přes síť. Také řešení herních situací nemáme ještě zažité, ale snažíme se již dávat hernímu systému požadovaný řád. Pozitivem naopak byla velká bojovnost a nasazení, především u týmu „modrých“.

Z jednotlivců na sebe nejvíce upozornili nově objevený nahrávač Petr Svoboda, blokař David Kubát a smečaři Marek David, Hons Ondřej a Radek Červín. Největší rezervy má zatím družstvo na postu univerzála, kde zatím hledáme výraznější individualitu. Ale Christian Růža, Petr Sulík a Jakub Heráň by se časem na tuto pozici mohli vypracovat.

Hráči dostali za úkol soustředit se na trénincích na dodržování správného postavení v poli a na dodržování správného rozehrání míče při hraní první rozehry nahrávačem. Vylepšování všech herních činností jednotlivce je samozřejmostí.

Další akcí chlapeckou složkou KCM Praha 2006 byl  kontrolní sraz 31.května a v v polovině června celý kádr čeká účast na velkém turnaji v Dřevěnici, kterému bude ještě předcházet jednodenní soustředění s třífázovým tréninkem. Doufáme jen, že už se nebudou opakovat neomluvené účasti, které bychom již museli řešit disciplinárně.

 

Ing. Daniel Dvořák a Michal Hořejší, trenéři KCM Praha 2006