Akce

Juniorky ČEZ Č. Budějovice a kadetky Tatranu Střešovice vítězkami VC Prahy

12.1.2018

V sobotu 6. ledna 2018 se ve sportovní hale TJ Tatran Střešovice konal již 16. ročník "novoročních" turnajů Velkých cen Prahy 2018 juniorek a kadetek. Turnajů se k optimálnímu rozehrání  po vánočních svátcích a před zahájením další části mistrovských bojů zúčastnilo celkem 18 družstev - 8 týmů juniorek a 10 týmů kadetek. V pěkné atmosféře organizátoři z Tatranu uspořádali systém v základních skupinách, ze kterých pak ve finálových utkáních hrála proti sobě družstva ze stejných míst ve skupinách o konečné umístění, například o 1.-3. místo, o 4.-6. místo apod.

Po tvrdých bojích, kdy družstva po základních skupinách hrála o umístění, skončila Velká cena Prahy 2018 takto:   

JUNIORKY: 1. VK ČEZ České Budějovice JKY, 2. TJ Tatran Střešovice, 3. PVK Olymp, 4. TJ Slavia Hradec Králové, 5.TJ Orion Praha, 6. VK ČEZ České Budějovice KKY, 7. Volejbal Tábor, 8. SK Kometa Praha.

KADETKY: 1. TJ Tatran Střešovice A, 2. VO Kavčí Hory A, 3. TJ Slavia Hradec Králové, 4. PVK Olymp A, 5. PVK Olymp B, 6. SK Kometa Praha, 7. Savo Praha, 8. Volejbal Tábor, 9. TJ Tatran Střešovice, 10. VO Kavčí Hory B

Klidný, ale bojovný průběh akce tentokrát bez žádného zranění, vyvrcholil nástupem družstev a slavnostním vyhodnocením soutěže. Tři nejlepší týmy v každé kategorii obdržely z rukou členky předsednictva Dany Vaiglové poháry Pražského volejbalového svazu, čtyři nejlepší týmy nejlepší diplomy, nejlepší hráčky v obou kategoriích obdržely poháry Pražského volejbalového svazu. A které to vlastně byly?

Juniorky: nejlepší hráčka - Lenka Knorová (Č. Budějovice), nahrávačka - Lucie Pondělíčková (Olymp), smečařka - Petra Cuřínová, blokařka - Hana Mahoňová (Č. Budějovice).

Kadetky: nejlepší hráčka - Lucie Jakabová (Tatran), nahrávačka - Tereza Kratochvílova (VO Kavčí Hory), smečařka - Lucie Plosová (Tatran), blokařka - Nela Dundová (Sl. H. Králové).

Turnaj velice dobře posloužil hráčkám družstev jako optimální herní příprava, také pořadatelé z domácího oddílu Tatranu v čele s vedoucí turnaje Lenkou Cuřínovou se pořadatelských povinností zhostili na jedničku a patří jim všem poděkování Pražského volejbalového svazu. V přílohách k článku jsou podrobné výsledky (pdf), přiloženy jsou rovněž fotografie, pořízené pořadateli.

Již nyní se můžeme těšit na další ročník tohoto oblíbeného turnaje, jehož uspořádání směřuje k předpokládanému datu 5. ledna 2018.  

Lenka Cuřínová a Jana Hromádková, za pořadatele TJ Tatran Střešovice (11.1.2018).