Akce

Meteorská mládež se učí od nejlepších!

19.6.2015

 

Volejbalová omladina SK Meteor zažila skvělé dobrodružství.Na svých domácích kurtech v Libni měly děti možnost místo běžného tréninku trénovat s vítězkami juniorské extraligy týmem PVK Olymp Praha i s jejich zkušeným trenérem. Povedené akce se samozřejmě zúčastnily i reprezentantky v mládežnických kategoriích. Aby se zážitek umocnil, přišly všechny zúčastněné hráčky í v klubových trikotech.

Hráčky Olympu si začínající volejbalistky na začátku tréninku rozdělily, rozcvičily je a byly jim vzorem po celou dobu. Trenér Miroslav Horáček měl připravena cvičení, která bavila jak zkušené reprezentantky, tak míčem sotva dotčené začátečnice. Po počátečním rozehřátí svalů a svalíků se utvořila družstva po čtyřech – ta tvořila dvě vysoká děvčata v černých trikách a dvě zatím malá děvčátka s jasně zelenými triky.

Pro zúčastněné byl připraven malý turnaj na zmenšené hřiště. Nebylo tváře, na které by chyběl smích. Týmy, které v tu chvíli nehrály, povzbuzovaly ostatní, i když bylo předem deklarováno, že nebude vítěze. Na úplný závěr tréninku, kdy už byly děti unavené, sehrály děvčata z Olympu exhibiční turnaj čtveřic, který měl dětem ukázat, jak mohou hrát, když budou pilně trénovat.

Kdo zde byl, mohl zřetelně slyšet mnutí rukou domácích trenérů, kteří si jsou jistí, že jimi zorganizovaná akce brzy přinese výsledky. Hlavním cílem bylo, aby děti k volejbalu získaly kladný vztah, což se podle reakcí všech účastníků povedlo.

V příloze jsou fotografie z průběhu společného tréninku.

Tomáš “Mek“ Horáček (18.6.2015).