Akce

Pohár Velké ceny Prahy starších žákyň patří Studiu!

17.9.2019

V neděli se na kurtech Meteoru uskutečnila VC Prahy starších žákyň, ve které nastoupilo 22 družstev včetně návštěvy dvou italských družstev. Zúčasthněná družstva byla rozdělena do 4 skupin. Vzhledem k časové náročnosti připravených šesti i pětičlenných skupin bylo rozhodnuto, že se nebude hrát každý s každým, nýbrž bude použit eliminační systém pro pěti členné skupiny a dvě družstva budou nasazená. K tomu obě šestičlenné skupiny byly rozděleny na dvě podskupiny, kde hrála družstva systémem každý s každým a na závěr o konečné umístění ve skupině, včetně závěrečného play off.

Tím pádem vznikl trošku zmatek v tom, jak se turnaj vlastně hraje.. Nakonec to všichni snad pochopili a šlo se hrát. V základních skupinách jsme byli svědky pěkných výměn a bojovných zápasů, neboť systém turnaje byl dost tvrdý. Hlavně ve skupině C, která nabírala zpoždění oproti jiným skupinám. Obědová pauza byla pro některé týmy značně dlouhá, především díky skupině C, na druhou stranu nám pro tentokrát přálo počasí a dokonce na nás vykouklo sluníčko.

Po obědě následovalo play off. Družstva z prvních míst si to rozdaly o finále a týmy na dalších pozicích o finální umístění směrem dolů. Opět jsme byli svědky zajimavých a bojovných zápasů, kde největší podívanou slibovaly zápasy o finále a třetí místo. Jedno semifinále bylo ryze české, kde se střetla družstva Studia D a Dansportu a ryze italské, kde se potkala družstva Salese Speedline a Salese Ducale. Z těchto semifinalistů se do finále probojovalo Studio D a Salese Speedline a boj o třetí místo tak zbyl na hráčky Dansportu a Salese Ducale. Další týmy sváděly též vyrovnané boje o konečné umístění na dalších kurtech.

Finále skončilo lépe pro české družstvo, které udolalo italky 2:0, ovšem nejtěsnějším možným rozdílem v obou setech (25:23 a 27:25), tímto výsledkem si Studio zaslouženě odneslo pohár pro vítěze VC Prahy 2019 a Salese Speedline si odvezlo druhé místo (což je dosud nejlepší umístění našich hostů z Itálie v historii jejich účastí)..

V boji o třetí místo ač Dansport bojoval co mohl i za mohutné podpory fanoušků, ale „padl“ a skončil bohužel na „bramborové“ pozici - třetí místo tak též putuje do Itálie a to s týmem Volley Salese Ducale.