Akce

Skončila VŠ liga žen 2014-15 - vítězem tým FF UK!

19.6.2015

 

V květnu  2015 skončil v Praze další ročník „Pražské vysokoškolské volejbalové ligy“.

Dlouhodobé volejbalové soutěže, hrané výhradně ve všedních dnech  zimního a letního semestru,  se zúčastnila  družstva pražských vysokých škol, jednotlivých fakult i družstva vysokoškolských klubů. 

Letošního  ročníku  se zúčastnilo  6 družstev žen: FF UK, 2.LF UK,  Fsv ČVUT, VŠE „A“, VŠE „B“ a VŠCHT Praha. Do mužské části se přihlásilo pouze družstvo VŠE, a tak byla již potřetí zrušena! Zvláště pro studentky z „výukových hodin“, kterými jsou jednotlivá družstva doplňována, je soutěž přínosem, protože poprvé zažívají atmosféru  soutěžního  utkání ! S ohledem na omezené časové možnosti a výši nájmů v pražských tělocvičnách, je pro utkání  VŠ  ligy  vymezena  doba  1,5 hodiny ,  během  které  se  hráčky stačí rozcvičit  a  odehrát  4 sety  do  25 bodů. Rovněž bodování je uzpůsobeno časovému omezení, tj. získaný set = 1 bod.

Letošní  ročník se odehrál 2kolově, systémem každý s každým doma a venku. Velkým kladem byla  skutečnost, že se všechna utkání odehrála dle rozpisu, bez jediné kontumace!

Letošním vítězem se stalo družstvo  FF UK v Praze.

Velké  poděkování  za bezproblémový průběh letošního ročníku patří kolegům ze zúčastněných  vysokých škol a fakult, kteří působí  u družstev a při utkáních v mnoha nezastupitelných rolích současně !

Příloha: výsledky 2014/2015

 

Jan Smrčka - KTV FF UK, řídící soutěže (19.6.2015).