Akce

Výsledky celostátního finále

24.8.2006

I když Regionální beachvolejbalové soutěže "Poštovní spořitelna Cup" 2006 skončily před více než měsícem, dlužíme volejbalové veřejnosti souhrn výsledků celostátního finále soutěže v Brně. O vysoké úrovni našich turnajů v dospělých kategoriích svědčí i vynikající umístění pražských zástupců - celkových vítězů soutěží. V kategorii mužů obsadila 2. místo naše dvojice Štěpán Frynta/Petr Minařík a dvojice Lenka Poulová/Tereza Náglová dokonce celostátní finále vyhrála! Naši zástupci tám získali právo účasti na Mistrovství ČR v beachvolejbale 2006. Oběma našim zástupců dodatečně gratulujeme. Níže přetiskujeme článek, před nedávnem uveřejněný na webu ČVS, v původním znění.

Petr Vosecký, koordinátor soutěží PVS

S Poštovní spořitelnou ve finále

Ve dnech 15. a 16. července 2006 se  na Sokolském koupališti u Brněnské přehrady uskutečnil finálový turnaj vítězů regionálních soutěží. Vítězové z regionů změřili své síly v kategoriích mužů, žen a juniorek. Kromě peněžitých odměn ve výši 15 000 Kč pro kategorie dospělých a hodnotných věcných cen byl v sázce hlavně postup na Mistrovství ČR v daných kategoriích. 
 
Postupový klíč byl dán již dávno před turnajem - prvních osm dvojic z každé kategorie získal právo startu v hlavní soutěži Mistrovství ČR. Postupující osmička bude na hlavní republikové soutěži nasazena přesně tak, jak se v tomto finálovém turnaji umístila, tj. bez ohledu na body z celostátního žebříčku.
 
Turnaj mužů proběhl v sobotu 15. 7. a v neděli 16. 7. se uskutečnili turnaje žen a juniorek. Soutěž juniorů byla bohužel pro nedostatečný počet účastníků zrušena. Všechna klání měla vysokou sportovní i pořadatelskou úroveň. Kromě sportovní části byl pro hráče i diváky připraven zajímavý doprovodný program. Nic tedy nebrání, aby se po všech stránkách povedená akce opakovala i letech příštích.
 
Pořadí dvojic v jednotlivých kategoriích:
 
Muži
1. Marek Gelnar, Roman Kozák
2. Štěpán Frynta, Petr Minařík
3. Filip Habr, Miroslav Mooz
4. Michal Michajlec, Martin Líman
5. Karel Hrubý, Miloslav Pelc
6. David Erman, Bedřich Dosoudil
7. Michal Růčka, Dušan Lečbych
8. Karel Kollarcik, Jiří Husička
 
Ženy
1. Lehka Poulová, Tereza Náglová
2. Romana Beinhauerová, Gabriela Pokorná
3. Martina Hudcová, Sylva Stržinková
4. Lucie Muhlsteinová, Karolina Bednářová
5. Eva Krystová, Klára Močičková
6. Kateřina Lundáková, Michaela Junová
7. Kateřina Veselá, Pavlína Veselá
8. Kateřina Korčáková, Kateřina Hanáčková
 
Juniorky:
1. Michaela Voláková, Veronika Voláková
2. Eva Krystýnková, Hana Vícenová
3. Gabriela Andrýsková, Petra Vagnerová
4. Barbara Korhoňová, Monika Benešová
5. Miroslava Gardavská, Markéta Hudcová
6. Lucie Kozáková, Simona Vocedálková
7. Michaela Harušincová, Dominika Skořepová
8. Nikola Stehlíková, Karolina Černíková

Autor: mart.eslem