Aktuality

4. místo dívek Prahy na Memoriálu M. Kafky 2018!

6.6.2018

KCM Praha dívky – 23. ročník Memoriálu M. Kafky

1. – 3. června 2018, Bílovec. 

Ve dnech 1. – 3. června 2018 se družstvo KCM Praha opět zúčastnilo vrcholu svého ročního snažení – Memoriálu M. Kafky (přeboru KCM), který slouží k výběru talentů do reprezentačního družstva Lvíčat ČR. Tentokrát se hrálo v Bílovci.

Turnaje jsme se zúčastnili ve složení:

       2. Bízková Aneta           PVK Olymp      S                     

       6.  Dolejší Tereza                        PVK Olymp      B

       4.  Doležalová Evelína    Slavia Praha    S

     12.  Foxová Žaneta           Studio Sport    B

       5.  Hermanová Tereza    Slavia Praha    N

       9.  Kelnárová Antonie   PVK Olymp      S

       8.  Lešnerová Magda     PVK Olymp      U

     10.  Špitová Julie              Kometa Praha B

     11.  Štědroňová Adéla     PVK Olymp      B

       7.  Tinklová Tereza         PVK Olymp      S

       1.  Vaňková Karolína     Studio Sport    S, U

       3.  Vlčková Michaela     Studio Sport    N

Turnaj začal zápasy tradičně ve dvou sedmičlenných skupinách. My jsme ve skupině „B“, skončili na druhém místě, když jsme prohráli pouze s krajem Karlovarským 2:0, jak se později ukázalo, jasným vítězem celého turnaje. Poté jsme postupně porazili kraje Olomoucký – 2:0, Středočeský – 2:0, Jihočeský – 2:0, Plzeňský – 2:0, Zlínský – 2:0.

V neděli nás čekal čtvrtfinálový zápas proti Královéhradeckému kraji. Po velkém boji jsme nakonec zvítězili 2:1. Zajímavostí tohoto zápasu bylo naše vítězství 15:0 ve třetím setu. Ukázalo se, že v herním systému play-off se jedná jednoznačně o psychicky nejnáročnější zápas. V semifinále, kde se mimochodem sešla pouze družstva z naší skupiny, jsme prohráli 2:0 s krajem Středočeským, který nás tentokrát přehrál útočnou hrou. V zápase o třetí místo jsme podlehli kraji Zlínskému, přestože jsme v tiebreaku vedli již 10:7. Bohužel od tohoto stavu a po hrubé chybě rozhodčího jsme už neuhráli jediný míč a „získali“ tak neoblíbené bramborové medaile. Velká škoda, neboť obě družstva jsme ve skupině jasně porazili. 

Výsledkový servis naleznete na webových stránkách ČVS. 

Přesto všem děvčatům patří velký dík, jak za vynikající reprezentaci v turnaji, tak za celoroční práci v krajském centru mládeže. Během turnaje předváděla bojovný a cílevědomý výkon, vzorně vedeným kapitánkou Anetou Bízkovou. Vedením turnaje a všemi zúčastněnými trenéry byla nejlepší blokařkou vyhlášena Julie Špitová. 

Samotný turnaj v Bílovci byl pořadateli celkem zvládnut, až na neustálé přejíždění mezi halami, což, ale bylo asi nutností, když už byl turnaj do tohoto místa přidělen. Bohužel zrovna skupina s „oblíbenou“ Prahou byla stále na cestách. My jsme například v sobotu hráli čtyři zápasy ve třech halách. Ale, rozhodovalo se na hřišti!

Tímto chci poděkovat všem děvčatům, rodičům a zejména oddílovým trenérům, kteří mladé volejbalistky objevili, vychovávají je a tak svým úsilím pomáhají vynikající prezentaci pražského volejbalu.

Velký dík také patří pražskému volejbalovému svazu, který nám pomohl vytvořit podmínky odpovídající důležitosti práce s reprezentačními výběry hlavního města. 

V příloze je fotografie družstva KCM Praha dívky.

Ing. Jan Černý, trenér KCM Praha 2018 (5.6.2018).