Aktuality

Benefiční turnaj beachvolejbalistů lámal rekordy - 756 tisíc!

26.11.2018

Benefiční turnaj beachvolejbalistů lámal rekordy. Na charitu vybrali tři čtvrtě milionu.

O víkendu se česká beachvolejbalová rodina sešla na tradiční akci „Vyber si, vydraž si, zahraj si.“ Devatenáct špičkových hráček a hráčů vybíralo peníze na podporu celkem šestnácti neziskových organizací. A opět padl rekord. Během pátečního večera se vybralo 756 tisíc korun. Za sedm ročníků tak beachvolejbalisté získali pro charitu celkem už 2 700 000 korun.

Díky novému online systému se letos dražil rekordní počet 19 hráčů. Každý si sám vybral neziskovou organizaci nebo hendikepovanou osobu, pro kterou se snažil vybrat co nejvíce peněz.

Nejdražší hráčkou se stala Martina Maixnerová (za 70 000 korun), mezi muži pak kraloval stejně jako vloni Jindřich Weiss (vydražen za 50 500 korun).

V rámci benefičního večera plážoví volejbalisté poděkovali Kristýně Hoidarové Kolocové za její úspěšnou kariéru. Kiki věnovala do dražby dres z Olympiády v Londýně, jenž se vydražil za 20 000 korun.

Sobotní benefiční turnaj v areálu Domyno vyhrál David Schweiner s Evou Weissovou. Ve finále zdolali Karolínu Řeháčkovou a Jana Mrkouse. Benefičním turnajem vyvrcholil projekt Zažij beachvolejbal. Partnery akce: Český volejbalový svaz a Hlavní město Praha.

Zakladatel benefičního turnaje Martin Tichý hodnotí výsledky: “Opět jsme příjemně zaskočeni. Loňský rekord jsme překonali o 120 000 Kč. Síla české beachvolejbalové komunity a jejích ochota pomáhat je mimořádná.”

Fotografie z akce najdete na
linku http://www.uschovna.cz/zasilka/HA7YCRIX8NLVFRX5-6X8/

 

Jan Herget, Česká asociace beachvolejbalových klubů (26.11.2018).

JC1_5504.jpg