Aktuality

Chlapci KCM Praha - 4. místo na Memoriálu R. Myslíka!

5.6.2018

 

    

                                   Praha opět mezi elitou

    Účast KCM Praha 2018 – chlapci na Memoriálu Richarda Myslíka 1. – 3.června 2018

Memoriál Richarda Myslíka je tradičním setkáním výkvětu českého volejbalového mládí a vlastně mistrovstvím České republiky krajových výběrů žákovské kategorie (ročníky nar. 2003 a ml.). Letos se již 22. ročník uskutečnil v Novém Jičíně 1. – 3. června 2018.

V konkurenci výběrů čtrnácti krajů České republiky Praha uspěla a přes ošidné čtvrtfinále se dostala mezi nejlepší čtyřku a umístila se na krásném 4. místě.

Ze sedmičlenné skupiny skupiny jsme postupovali do čtvrtfinále ze druhého místa a našim soupeřem byl Zlínský kraj. Po nadšeném a bojovném výkonu jsme dokázali zvítězit 2:0 a postoupit do semifinále. Tam již byl nad naše síly Pardubický kraj, stejně jako v zápase o 3. místo Jihomoravský kraj. Čtvrté místo je však velkým úspěchem a potvrdilo náležitost Prahy k elitě ČR. Výsledek by byl pravděpodobně ještě mnohem lepší, kdyby Memoriál nepochopitelně nekolidoval s Mistrovstvím ČR základních škol a první den turnaje nám tak chyběli dva hráči základní sestavy.

Tým tvořili nahrávači Ondřej Vomáčka a Daniel Kurka, smečaři Vojta Prycl, Martin Tartanov, Jakub Nejedlý a Jan Krča, blokaři Votěch Šenkýř, Filip Kříž, Lukáš Koldovský a Jan Hořejší, univerzálové Martin Stöckbauer a Jiří Masopust.
Kluci vytvořili výbornou partu a na kurtu i mimo něj vzorně reprezentovali Prahu. Dá se říci, že hráli na 120% svých možností, vždyť za sebou nechali Mistry ČR z Libereckého kraje (5. místo) i bronzový domácí tým Moravskoslezského kraje (7. místo).

Obrovský dík patří všem pražským mládežnickým trenérům, kteří mladé volejbalisty objevili a vychovávají. Jedná se především o Jirku Horneka (volleyball.cz ČZU Praha), Ondru Pasterňáka (SK Prosek), Libora Bartůňka (Orion), Jakuba Jarošíka (SK Dansport) a Jána Jordanova (SK Kometa). Hlavně jim patří velká část tohoto úspěchu.

V příloze několik fotografií - družstva KCM-Praha-Chlapci a z vyhlášení výsledků. 

ing. Daniel Dvořák, hlavní trenér KCM Praha 2018 - chlapci
Michal Hořejší, asistent trenéra KCM Praha 2018 - chlapci

 

Jménem Pražského volejbalového svazu i za sebe bych velice rád poděkoval členům týmu KCM a jeho trenérům za po několikáté zopakovaný sportovní úspěch žákovských reprezentantů hl. m. Prahy.

PaedDr. Petr Vosecký, místopředseda PVS (5.6.2018).