Aktuality

Dívky KCM Praha přivezly z Brna stříbro!

3.6.2015

KCM Praha dívky – 20. ročník Memoriálu M. Kafky,22. – 24. května 2015 v Brně

Ve dnech 22. – 24. května 2015 se družstvo KCM Praha zúčastnilo vrcholu svého ročního snažení – Memoriálu M. Kafky (přeboru KCM), který slouží k výběru talentů do reprezentačního družstva Lvíčat ČR. Tento turnaj se konal v Brně, společně s Memoriálem Richarda Myslíka jako volejbalová olympiáda.

Turnaje jsme se zúčastnili ve složení:

Černohousová Zuzana    Orion               N

Fomenková Klára           PVK Olymp    S

Hlavatá Simona               SKŠ ZŠ Mikulova   B

Honzovičová Julie            PVK Olymp    S, U

Jaňourová Sarah             PVK Olymp    N

Kinská Andrea                PVK Olymp    B

Macháčková Andrea       PVK Olymp    S

Novotná Alena                 Orion               B

Plačková Alžběta             PVK Olymp    U

Plosová Lucie                   PVK Olymp    S

Prošková Tereza              SKŠ ZŠ Mikulova   S

Rezková Natálie               ŠSK Španielka   N

Soupeření družstev KCM pravidelně začíná již v pátek po příjezdu a to motorickými testy. V těchto testech jsme obsadili první místo. Stejně jako chlapci. V hodnocení jednotlivkyň obsadila Klára Fomenková2. místo.

Letos se hrál turnaj novým systémem. Začal zápasy ve dvou sedmičlenných skupinách a poté se první čtyři týmy z každé skupiny potkaly v psychicky náročnějším play-off. My jsme ve skupině „A“ nejprve prohráli s krajem Královohradeckým – 0:2 na sety. Jak se později ukázalo, jednalo se o jediný krajský výběr, který nás porazil a vlastně také byl bezkonkurenčně nejlepší. Poté jsme postupně porazili kraj Pardubický – 2:0, Olomoucký – 2:0, Moravskoslezský – 2:0, Karlovarský – 2:0 a Plzeňský kraj – 2:0. Bohužel v zápase s nejslabším soupeřem, krajem Karlovarským, si udělal výron Bětka Plačková, která do té doby podávala velmi kvalitní výkon. To byla velká škoda. Se zraněním Lucky Plosové a obnoveném výronu Terezky Proškové, již třetí zraněná hráčka. Těmito výsledky jsme obsadili druhé místo ve skupině a čekali na třetího ze skupiny „B“. Tohoto zápasu jsme se obávali, neboť ve čtvrtfinále se již hraje o medaile. Zde musím děvčata pochválit. K zápasu se Zlínským krajem nastoupila koncentrovaně a s velkou chutí. Vyhráli jsme 2:0 po setech 25:13 a 25:8. Jednalo se asi o náš nejlepší výkon v turnaji.

V nedělním semifinále jsme se střetli s naším, asi největším rivalem, krajem Středočeským. Po prohraném nervózním setu jsme naštěstí zlepšili náš výkon, vyhráli 2:1 a zaslouženě postoupili do finále. Zde jsme se znovu potkali s krajem Královohradeckým, který byl opět nad naše síly, a prohráli 2:0. Tímto výsledkem jsme obsadili konečné druhé místo. V utkáních jsme vítězili díky kvalitnímu podání, dobrému příjmu a zejména vynikajícímu útoku Kláry Fomenkové, která byla vyhlášena nejlepší smečařkou turnaje. Ještě jednou jí také k jejímu individuálnímu výsledku gratuluji.

Všem děvčatům patří velký dík, jak za zisk stříbrných medailí, tak za celoroční práci v krajském centru mládeže. Letošním druhým místem v Memoriálu Milana Kafky, při setkání nejlepších volejbalistek v žákovské kategorii jsme opět potvrdili, že se v Praze pracuje s mládeží na vysoké úrovni. Společně s prvním místem chlapců ze stejné akce jsme opět dokázali, že Praha patří k tradičním volejbalovým baštám. 

Tímto chci ještě jednou poděkovat všem děvčatům, rodičům a zejména oddílovým trenérům, kteří mladé volejbalistky objevili, vychovávají je a tak svým úsilím pomohli dosáhnout tohoto vynikajícího výsledku pro pražský volejbal. Velký dík také patří pražskému volejbalovému svazu, který nám pomohl vytvořit podmínky odpovídající důležitosti práce s reprezentačními výběry hlavního města. 

Fotografie v příloze jsou z průběhu turnaje a ze slavnostního ceremoniálu vyhlášení výsledků a předání cen.

Na společné fotografii (bílé dresy) jsou - dolní řada: 4 Rezková N, 6 Plačková A., 1 Macháčková A., 2 Plosová L., 5 Prošková T.,    horní řada: 13 Novotná A., 9 Hlavatá S., 7 Jaňourová S., 10 Fomenková K., 8 Černohousová Z., 11 Honzovičová J., 3 Kinská A.

Ing. Jan Černý a Jaroslav Honzík, trenéři KCM Praha 2015 (28.5.2015).

"Jménem výboru Pražského volejbalového svazu srdečně blahopřeji reprezentačnímu týmu Krajského centra mládeže – Praha 2015 – DÍVKY k výbornému výsledku - zisku stříbrných medailí v celostátním finále-Memoriálu Milana Kafky v Brně! 

Děkuji všem hráčkám a oběma trenérům za vzornou reprezentaci hl. m. Prahy a Pražského volejbalového svazu a přeji  všem další sportovní úspěchy. Díky patří též klubovým trenérům za kvalitní přípravu hráček. Doufám, že tyto výsledky se zúročí při přípravě dalších výběrů do Krajského centra mlůádeže v Praze"

Petr Vosecký, předseda svazu (3.6.2015).