Aktuality

Družstvo dívek Hl.m. Prahy vítězí na Olympiádě dětí a mládeže

2.7.2019

Dívky z Krajského centra mládeže Praha se staly olympijskými vítězkami a získali zlatou olympijskou medaili!!!

Ve dnech 23. – 28. června 2019 se družstvo KCM Praha zúčastnilo Her XIV. letní olympiády dětí a mládeže, které se konaly v Liberci. Turnaje volejbalu dívek se družstvo reprezentující hl. m. Prahu zúčastnilo v následujícím složení: DOLEJŠÍ  Tereza (č. 2), FOXOVÁ Žaneta (6), KELNÁROVÁ Antonie  (4), KULDANOVÁ Laura (5), LEHOUČKOVÁ Ivana (12), LEŠNEROVÁ Magda (9), NOVOTNÁ Tereza (8), PEČENÁ Klára (10), ŠKOVRANOVÁ Monika (11), ŠPITOVÁ Julie (7), VAŇKOVÁ Karolína (1), VLČKOVÁ Michaela (3).

Výsledky všech utkání turnaje naleznete ve výsledkovém dokumentu, který přikládáme k tomuto článku. Děvčata skončila ve skupině B na druhém místě. Poté náš tým ve čtvrtfinále porazil hráčky kraje Moravskoslezského, v semifinále pak děvčata z kraje Královéhradeckého. Ve finále jsme se před zaplněnou halou utkali s překvapením turnaje - krajem Pardubickým, který jsme porazili 2:0 a poprvé v historii Olympiád dětí a mládeže se stali vítězi.

Velmi děkuji děvčatům za předvedený výkon a vzornou reprezentaci Hlavního města Prahy. Za moji kariéru v pražském KCM jsem se nesetkal s týmem, který by takto vzorně držel pospolu. Velký dík patří i rodičům a zejména oddílovým trenérům, kteří děvčata vychovali. 

Na společné fotografii (viz foto Druzstvo Hl.m.Prahy3) jsou stojící 2. řada zleva: Jan Černý-ved. trenér, Karolína Vaňková (1), Tereza Novotná (8), Magda Lešnerová (9), Tereza Dolejší (2), Žaneta Foxová (6), Michale Vlčková (3),  1. řada klečící: Ivana Lehoučková (12), Klára Pečená (10), Julie Špitová (7), Laura Kuldanová (5), Monika Škovranová (11), ležící - Antoniel Kelnárová (4).

Ing. Jan Černý, vedoucí trenér družstva Hl.m. Prahy

Jménem Pražského volejbalového svazu upřímně gratulujeme hráčkám a trenérovi k vynikajícímu úspěchu týmu, který vzorným způsobem reprezentoval Hl.m. Prahu a pražský mládežnický volejbal. Děkujeme Vám!

PaedDr. Jiří Olšiak,  předseda PVS

PaedDr. Petr Vosecký, místopředseda PVS (2.7.2019).

 

.