Aktuality

Kadeti VolleyTeam ČZU Praha Mistry ČR 2017!

14.3.2017

 

Z tohoto příspěvku na našem pražském volejbalovém webu nejvíce vyniká další úžasný úspěch kadetského týmu VolleyTeam ČZU Praha, který vyhrál finálový turnaj Extraligy kadetů 2016/17 a stal se Mistrem České republiky pro rok 2017. Družstvo juniorů jmenovaného pražského klubu je největším favoritem i pro nadcházející finálový turnaj Extraligy juniorů 2016/17, které se navíc bude hrát v "domácím" prostředí sportovní haly v Bellušově ulici na Lužinách ve dnech 23. - 26. března t.r.!!! A aby nebylo letošních sportovních úspěchů největšího pražského klubu se základnou chlapecké složky málo, také v květnovém Mistrovství ČR žáků 2017 bude hrát tým VolleyTeam ČZU Praha hlavní roli, ke které ho předurčuje prvenství v Českém poháru žáků 2016/17!

Níže zveřejňujeme příspěvek sportovního manažera klubu Ing. Miloše Kočky:

"Celostátní soutěže ročníku 2016/2017 vrcholí."

Do vrcholných soutěží mládeže  volejbalového ročníku 2016/2017 , se zapojilo hned několik pražských družstev chlapců .

O minulém víkendu proběhl finálový turnaj  Extraligy kadetů v Nymburce za účasti osmi nejlepších družstev z celé ČR. Z Prahy postoupili do finálových bojů kadeti  SK Prosek a Volley Team ČZU Praha. Kadeti  Dansportu  skončili v celostátní konkurenci na pěkném dvanáctém místě.

Celý finálový turnaj ovládli pražští kadeti z VolleyTeam ČZU Praha, kteří  naprosto kralovali a své soupeře doslova válcovali Lužinským válcem. Za svůj výkon získali titul mistra ČR ve volejbale kadetů a zároveň  čtyři individuální ocenění  - Radek Baláž – nejlepší blokař, Michal Roháček – nejlépe přihrávající hráč , Matyáš Džavoronok – nejlepší nahrávač  a Jan Svoboda největší osobnost turnaje.

Družstvo SK Prosek předvádělo po celý turnaj nadějné výkony a nakonec si vybojovalo čestné sedmé místo v ČR.

Další soutěží mládeže , která má svůj vrchol je tradiční Český pohár žáků . Od 10.3. do 12.3. probíhá závěrečný turnaj této velmi oblíbené soutěže v Hradci Králové. Český pohár již zná svého vítěze a je jím opět pražský Volley Team ČZU Praha , který na posledním turnaji již nemůže být bodově předstižen. Vítězstvím si vybojoval právo startu z 1. místa na žákovských přeborech  ČR.  O právo účasti na přeborech ČR ještě bojují  pražská družstva žáků – Dansport , SK Prosek a Orion Praha. Turnaj se uskuteční začátkem května v Kojetíně.

Naprostým vrcholem chlapeckých mládežnických soutěží je finálový turnaj  Extraligy juniorů. Do tohoto klání postoupilo 8 nejlepších týmů z 12-ti členné Extraligy juniorů. Z Prahy se finále zúčastní VolleyTeam ČZU Praha. Mezi těsně nepostupujícími  skončil  SK Prosek a Dansport Praha. Pro pražský volejbal  je účast třech týmů v Extralize juniorů  výbornou   vizitkou.

Pro všechny fanoušky volejbalu přinášíme super zprávu – finálový turnaj Extraligy juniorů se koná ve dnech 23.3.2017-26.3.2017 v Praze - ve sportovní hale v Bellušově ul. Č.1877. Všechny Vás srdečně zveme na vrcholný chlapecký mládežnický volejbal.

Na fotografii je m.j. družstvo kadetů VolleyTeam ČZU Praha - Mistr ČR 2016/17!

Za  VolleyTeam ČZU Praha: Ing. Miloš Kočka, sportovní manažer klubu