Aktuality

Odešel Zdeněk BARTOŠ (89)

15.12.2020

Pražské volejbalové veřejnosti dáváme na vědomí, že Zdeněk Bartoš (nar. 2.10.1931), dlouholetý trenér, funkcionář, rozhodčí, už není mezi námi.

Po základní vojenské službě působil v letech 1956 - 57 v Ústí n. Lab, kde učil, jako trenér žen Dynamo Trmice, po příchodu do Prahy hráč Vršovice 1870 (Valdéska), v období 1958 - 62 současně působil jako trenér žáků a dorostenců . Po ukončení hráčské kariéry trenér dorostenek stejného oddílu v letech 1972 - 79, se kterými postoupil do nejvyšší soutěže. Poté trénoval ženy TJ Start Praha, kde současně od r. 1980 do r. 1984 byl i předsedou oddílu volejbalu. Po přechodu do TJ Sokol Praha-Vršovice trénoval družstvo dorostenek, pak ženy a už v této době zahájil svoji rozhodcovskou činnost. 

Po ukončení  trenérské kariéry osloven předsedou pražského svazu Radkem Laušmanem, aby spolu se Zdeňkem Pfeiferem převzal úsek rozhodčích. V komisi rozhodčích pracoval nepřetržitě od roku 1985 až do roku 2017, rovněž se v tomto období věnoval aktivní činnosti rozhodčího pražských soutěží dospělých i mládeže. Po dlouhá léta byl v Praze vzorem  pro svůj přístup k plnění povinností. Zdeněk Bartoš byl oceněn Pražským volejbalovým svazem - obržel Medaili Dr. Otakara Koutského, Českým volejbalovým svazem pak Čestným uznáním ČVS za jeho obětavou práci, kdy i v pokročilém věku rozhodoval utkání mistrovských soutěží dospělých i mládeže Pražského volejbalového svazu. Čest jeho památce!

Výbor Pražského volejbalového svazu