Aktuality

Opustil nás Josef Musil (85) !

28.8.2017

 

 

Necelých 8 týdnu po dožití 85 let (viz medailonek z 3. července na webu ČVS) odešel do volejbalového nebe Josef Musil, v celém volejbalovém světě - doma i v zahraničí - známý pod přezdívkou BULDA. Odešel krátce před půlnocí v sobotu 26. srpna 2017 v Thomayerově nemocnici v Praze, kam byl převezen po zdravotním kolapsu (s největší pravděpodobností mozkové příhodě) ze sanatoria Alzheimer Home. Odchod byl pro něj i jeho nejbližší vysvobozením a díky své chorobě opouštěl tento svět bez vzpomínek na svou slavnou volejbalovou minulost a obklopen pro něj již neznámými (zapomenutými) lidmi. Věříme, že zůstane v paměti nejen těch, kteří měli tu čest s ním oblékat stejný klubový či reprezentační dres, ale i dalších přátel a pamětníků, kterým dokázal více jak 30 let rozdávat svým mimořádným volejbalovým uměním radost. Potřebné informace o posledním rozloučení se zesnulým budou včas na webu ČVS zveřejněny.

Čest jeho památce!

Podle ověřených informací od paní Evy Musilové sepsal Zdeněk Vrbenský. Podrobnější informace o místě a datu posledního rozloučení s Josefem Musilem zveřejníme ihned po jejím obdržení.

Jménem Pražského volejbalového svazu vyjadřujeme hlubokou soustrast nad úmrtím slavného pražského rodáka - legendárního volejbalisty Josefa Musila! Vždy si při vzpomínce na něho připomeneme jeho vždy přítomný životní optimismus a dobrou náladu, kterou "Bulda" při své skromné povaze rozdával i na našich setkáních s volejbalovými jubilanty Prahy, ale i na dalších mnoha setkáních a akcích. Ale také samozřejmě nemůžeme zapomenout na jeho volejbalové umění, které ho, ověnčeného medailemi z olympijských her, světových a evropských šampionátů  právem zařadilo do Síně slávy FIVB mezi nejvýznamnější hráče historie volejbalu!

Nikdy na Tebe, Pepíku, nezapomeneme!

PaedDr. Jiří Olšiak, předseda Pražského volejbalového svazu

PaedDr. Petr Vosecký, místopředseda PVS

Fotografie jsou z článku Z. Vrbenského na webu ČVS a ze setkání s jubilanty Prahy r. 2017