Aktuality

Zdeněk VRBENSKÝ (75) zemřel !

15.12.2020

Bohužel mám další velice smutnou zprávu, jako kdyby se s nimi v závěru letošního roku vysypal pytel ... V úterý 9. prosince zemřel po krátké těžké nemoci Zdeněk Vrbenský (nar. 8. 6. 1945), náš velký kamarád a spolupracovník.

Jeho nekrolog si každý může přečíst na webových stránkách Českého volejbalového svazu - viz odkaz: http://www.cvf.cz/cvs/zpravy/opustil-nas-zdenek-vrbensky-22069.html, já bych chtěl na tomto místě zvýraznit jeho přínos Pražskému volejbalovému svazu, kdy vlastně ihned po skončení hráčské kariéry se Zdeněk Vrbenský zapojil do funcionářské činnosti v trenérsko-metodické komisi PVS, jako lektor školení trenérů IV. a III. třídy i jako hrající trenér pražských družstev mužů, například ve Slavoji Praha.

"Vrbeňák" se stal i zakladatelem Velkých cen Prahy veteránů (+40), poté i superveteránů (+50), kdy sám zorganizoval 18 ročníků této soutěže. V roce 2002 se stal členem komise společenského významu volejbalu ČVS, členem Rady síně slávy ČVS, ale i v této době byl neodmyslitelnou "duší" setkání volejbalových jubilantů hl. m. Prahy. Vždy mu budu děkovat za jeho cenné rady a pomoc a nikdo, kdo z nás se každoročních předvánočních setkání jubilantů zúčastnil, nezapomene na jeho komentáře a vzpomínky na přítomné osobnosti  členy Síně slávy.

Považuji odchod Zdeňka Vrbenského do volejbalového nebe za prakticky nenahraditelnou ztrátu nejen pro pražský, ale i pro český volejbal - jeho organizační schopnosti, paměť i autorské nadání při tvorbě volejbalových historických dokumentů budou velice chybět. V této souvislosti musím vzpomeout na jeho iniciativu a spoluautorství "Zlaté knihy volejbalu", autorství volejbalových Almanachů vždy při příležitosti výjmaného jubilea českého volejbalu. Bohužel se však nedožil vydání toho posledního, který vyjde příští rok u příležitosti 100 výročí českého volejbalu. Zdeňku, budeme na Tebe vždy vzpomínat!

Čest jeho památce!

Petr Vosecký za výbor Pražského volejbalového svazu (15.12.2020).

P.S. Poslední rozloučení se Zdeněk Vrbenským se bude konat v pátek 18. 12. 2020 ve 12 hodin v Malé obřadní síni na Olšanech!

VRBENSKÝ.Zdeněk(75).jpg
Parte_Zdeněk.Vrbenský.jpg