dospeli

Zemřel Vladimír Horák z Dobešky !

10.4.2006

Dne 6.dubna 2006 zemřel ve věku 82 let Vladimír Horák. Narodil se 8.2.1924 v Praze - Podolí a s volejbalem začal „přes ulici“ v DTJ Podolí. V roce 1947 byl členem celorepublikového výběru DTJ, který reprezentoval ČSR na I.Světového kongresu mládeže v Praze. Přispěl ke 2.místu ČSR a zahrál si proti vítězným Sovětům v čele s legendárním Revou. Nejvyšší volejbalovou soutěž hrál za Torkas Braník (po roce 1948 přejmenovaném na Sokol Braník), Pivovar Braník,  Spartak JAWA a Spartak Potrubí. Po skončení hráčské kariéry vychoval několik generací dorostenců, byl jedním ze zakladatelů a dlouholetým předsedou TJ Podolí Praha a vůdčí osobností veškerého dění na „Dobešce“. Všechny, kteří jej znali a na kterých se „podepsal“ osobním příkladem a trenérským působením, prosíme o tichou vzpomínku. Čest jeho památce !

 

Fotosoubor  52_mBraník.jpg

Družstvo Pivovaru Braník, které obsadilo 7.místo na Mistrovství ČSR 1952 v Kroměříži - Vláďa Horák první zprava v horní řadě. Třetí zprava  jeho jmenovec, bývalý reprezentant Ludva Horák, v dolní řadě uprostřed pozdější reprezentanti Kedles a Toman.

Fotosoubor  56_mPotrubí.jpg

Družstvo Spartaku Potrubí, které obsadilo 8.místo v celostátní I.lize 1956. Zleva: Reicho, Vláďa Horák, Kříž, Řezníček, Fiedler a Doležal.

56_mPotrubí.JPG
52_mBraník.JPG