Juniorky

Drama juniorek vítězně pro dívky Orionu !

14.4.2006

Po celou soutěžní sezónu 2005/06 probíhaly v přeboru Prahy juniorek těžké souboje mezi družstvy TJ Sokol Nusle a TJ Orion Praha. Tato dvě družstva, jak jsme již v průběhu soutěže komentovali, neměla jiné soupeře a tak se souboj o titul Přeborníka odvíjel ve vzájemných utkáních. Také v posledním šestém kole bylo napětí cítit od prvního okamžiku a nervozita se přenesla skoro na všechny aktéry rozhodujícího utkání. zatímco v 1. setu juniorky Sokola Nusle pohodlně dokráčely k vítězství 25:16, po střídání trenéra soupeřek Jiřího Škobise vyzněl 2. set suverénně pro Orion - 25:19. Ve třetím setu pak rozhodl drtivý nástup Orionu, který vedl už 6:0 a i přes nervozní okamžiky po zapisovatelkou chybně napsaném postavení Orionu do 3. setu v zápisu o utkání dovedl výtečně rozehraný set do vítězného konce (15:7) ! Titul Přeborníka Prahy juniorek tak patří po nejdramatičtějším průběhu soutěže, jaký lze vidět (obě družstva dosáhla stejný počet bodů - 45, při rovnosti bodů však celkově rozhoduje lepší umístění v závěrečném turnaji !), děvčatům TJ Orion Praha, které tak získaly právo postupu do kvalifikace o 1. ligu juniorek ! Vítězkám gratulujeme, čest však patří i poraženým - velmi kvalitnímu celku TJ Sokol Nusle, vedenému zkušeným koučem Sváťou Michalem. Třetí místo "urval" SK Dansport před "dotírající" Kometou "B". Podrobné výsledky a konečné bodování v příloze.