Juniorky

Juniorky Dansportu po 5. kole už míří za titulem!

11.2.2020

Už už se po čtyřech odehraných kolech zdálo, že i v samém závěru soutěže uvidíme napínavý souboj vedoucího Dansportu s těsně pouze o bod druhými Nebušicemi, avšak hráčky Dansportu nic neponechaly náhodě. Turnaj I. ligy pátého kola totiž suverénně vyhrály bez ztráty jediného setu (svého největšího soupeře přímo rozdrtily 2:0 po setech 25:16, 25:10) a před týmem Spikes, který navíc skončil s pouhým jedním vítězstvím až třetí, si vytvořily před závěrečným kolem pohodlný tříbodový náskok. V posledních dvou kolech výborný celek Meteoru udržel svoji formu a získal druhé místo, když po prhře s Dansportem zvítězil na Nebušicemi 2:0 (25:22,25:10)! Z první ligy sestupuje automaticky tým BK Ládví, když se pro jiné důvody tohoto turnaje nezúčastnil.

Celkově jsou pro konečný výsledek karty v podstatě rozdány: tabulku vede Dansport s 61 body před Spikes (58), třetí je SK Hamr (55), který po výhře ve druhé lize postupuje. O medailích je tedy (teoreticky!) rozhodnuto. I v dalších dvou ligách je situace podobná, poslední šesté kolo už může jen velmi málo pozměnit pořadí týmů, vytvořené boji v dosavadních pěti soutěžních kolech. Tabulku celkového bodování uvádíme v přílohách k článku spolu s výsledky všech turnajů pátého kola. Podklady ze zpráv jednotlivých pořadatelů skupin připravila Mgr. Dana Dvořáková, vedoucí soutěže juniorek.