Kadetky

Pražský přebor kadetek patřil týmu SAVO Praha A!

1.4.2015

Prakticky od kvalifikace až po závěrečný turnaj pražské soutěže kadetek se situace vyvíjela příznivě pro první tým klubu SAVO Praha. Velice vhodné složení kolektivu hráček, jehož kádr byl zřejmě nejširší ze všech ostatních adeptů na vítězství, ale i optimální vedení týmu bývalou vynikající hráčkou a nyní již zkušenou trenérkou Alenou Perušičovou znamenalo zasloužený zisk titulu Přeborník Prahy kadetek 2014/15 po výhrách ve 4 turnajích ze strany nového lídra soutěže. "Na paty šlapalo" novému přeborníku nejvíce družstvo Studia Sport. To kromě zaváhání v kvalifikaci po vítězství v druhé lize prvního kola obsadilo vždy druhé turnajové místo a tedy stříbrné medaile, i když pouze o jeden bod před celkově bronzovou Kometou. Výkon Komety měl totiž od třetího kola sestupnou tendenci (nakonec až 2. místo ve II. lize pátého kola!).

Zlaté medaile tedy putují na SAVO, jehož vedení je nutné poděkovat za výbornou práci s mládeží, ale i s dospělými družstvy. Hezkou tečkou za poměrně letos kvalitní soutěží byl ceremoniál předání cen nejlepším družstvům z rukou zástupkyně svazu a vedoucí soutěže Dany Dvořákové. Zajímavostí bylo obsazení všech členů sboru rozhodčích účastníky školení rozhodčích II. a III. třídy - Praha 2015 pod vedením zkušených lektorů a bývalých mezinárodních erozhodčích Ing. Miloslav Vaniše a Zdeňka Škody. Na výkony hráček, ale i budoucích rozhodčích se přišel podívat také předseda svazu Petr Vosecký.

Na čtvrtém místě a zase o pouhý bod zpět za Kometou skončilo nadějné družstvo SK Dansport Praha, které právě v posledním turnaji naznačilo svým 2. místem svoje budoucí možnosti. Pokud chceme shrnout i další výsledky, páté místo obsadil "B" tým Olympu, 6. SKŠ ZŠ Mikulova B, sedmá příčka patří druhému celku SAVO Praha a konečně na 8. místě zůstal družstvo Sokola Kobylisy, které více nže jeden bod získalo až v posledním kole. Všechny výsledky, tabulky z podkladů vedoucí soutěže Mgr. Dany Dvořákové jsou v příloze.

Fotografie nejlepších týmů soutěže (kromě družstva SK Kometa Praha, které hrálo ve II. lize) jsou rovněž v příloze k článku.