Kadetky

SAVO si po 4. kole kadetek upevnilo náskok v čele!

11.2.2015

Neuvěřitelné se stalo ve výsledcích první ligy čtvrtého kola přeboru Prahy kadetek. Zatímco hráčky SAVO Praha vyhrály hned v prvním svém utkání turnaje nad Olympem B 2:0, pak nad Kometou rovněž 2:0, tak ve svém třetím utkání úplně selhaly a prohrály se studiem Sport 0:2. Největší soupeř - Olymp B ve svých dalších dvou střetech porazil jak Kometu, tak i Studio Sport vždy 2:0. Ale pak přišel zádrhel: jak Olymp B, tak SAVO měly stejně bodů - 6, stejný podíl setů - 4/2, ale nakonec i stejný podíl míčů: SAVO 133/114 = 1,66666666666667, ale stejné číslo i Olymp B 140/120 !!! A tak nakonec přišlo ke slovu poslední kritérium: vzájemné utkání, a to rozhodlo o 1. místě v turnaji družstva SAVO Praha (celkově 30 bodů) !

Poslední (čtvrtá) v turnaji a celkově druhá Kometa tak ztrácí v celkové tabulce na lídra již 5 bodů, třetí Studio Sport v turnaji i celkově zase na Kometu dva body. Ty však může teoreticky smazat, neboť Kometa sestupuje do druhé ligy, Studio však v první lize zůstává a může si své postavení v pořadí ještě vylepšit. Na čtvrtém místě je SK Dansport (20 bodů), pátý Olymp B (19 b.), šestý celek SKŠ ZŠ Mikulova s 15 body před 7. SAVO B (7), na osmém místě je pak Sokol Kobylisy s 5 body. V příloze výsledková část, zpracovaná vedoucí soutěže Mgr. danou Dvořákovou.