Minivolejbal

Studio Baumruk nenajde v mini soupeře ?

20.3.2006

V sobotu 18.3. se  - znovu v tělocvičnách ŠSK Španielka - odehrálo 3. kolo soutěže v minivolejbale. Místo dívek Olympu "C", které byly na horách, nastoupila Španielka "B". Turnaje se tedy opět zúčastnilo 14 družstev ve 3 ligách. Stejně jako minule, i tentokrát, se turnaj odehrával za výrazné podpory diváků.

Zápasy v jednotlivých ligách opět nabídly mnoho zajímavých utkání. V 1. lize znovu poměrně suveréně kralovaly dívky Studia Baumruk, které ztratily až poslední set v zápase s Kometou "B". Ani to však nezabránilo obhajobě jejich vítězství z minulých dvou kol. Naopak mezi nejlepšími se příliš nedařilo dívkám Dansportu "A", které nevyhrály ani set a pro příští kolo se vrací do druhé ligy.

Největší drama přinesly zápasy 2. ligy, kde nakonec každé družstvo vyhrálo alespoň jeden zápas a konečné pořadí bylo nakonec poměrně překvapivé. Do první ligy postoupily hráčky Olympu "A" (připomínám, že v minulém kole je dělily pouhé 2 míče od sestupu do 3. ligy), druhé skončily hráčky Slavie, které minulý turnaj odehrály ve 3. lize. Až výsledky posledních zápasů rozhodly, že do třetí ligy pro příští turnaj spadly dívky Olympu "B".

Třetí ligu ovládly suveréně hráčky Střešovic, které neztratily za celý turnaj ani set (i když dvakrát byl soupeř k úspěchu blízko – Kometu "C" porazily 26:24 a Dansport „B“ 27:25). Pořadí na druhém a třetím místě si oproti minulému turnaji prohodily hráčky Vladivostocké (tentokrát druhé) a Dansportu "B" ( tentokrát třetí). Čtvrté místo, stejně jako minule, obsadily hráčky Komety "C". Souboj o páté místo pro sebe v dramatickém derby hráček Španielky „A“ a „B“ rozhodly nakonec hráčky Béčka a Áčku tedy k lepšímu než k šestému místu nakonec nepomohl ani set získaný v zápase proti hráčkám Vladivostocké.

Fotografie z turnaje jsou k nalezení na webu na adrese www.spanielka.fotky.info

Příští kolo pořádá PVK Olymp Praha v sobotu 8.4. ve svých tělocvičnách na ZŠ Brdičkova. Zveme znovu všechny zájemce, aby přišli povzbudit volejbalové naděje. V příloze najdete podrobné výsledky, celkové bodování,  foto-archiv PVS)

 Martin Lepič, ředitel turnaje