Minivolejbal

Suverénní Kometa "A" přeborníkem Prahy MINI dívek!

21.4.2015

Neuvěřitelné vítězné "tažení" nejlepšího týmu minivolejbalu dívek klubu SK Kometa Praha, které získaly maximální možný počet bodů, bylo stejně vítězně ukončeno posledním mistrovským turnajem a dlouho očekávaným ziskem titulu Přeborník Prahy 2014/15. Takže: už dlouho dopředu bylo jasné, že jedině družstva neúčast na některém z posledních mistrovském turnaji by přinesly dramatickou změnu. Ani další výsledky nejlepších výkonnostních skupin závěrečného šestého kola nebyly nijak překvapující, ovšem s jedinou výjimkou (o ní píšeme v dalším odstavci) a tak v sobotu 12. dubna došlo jen k minimálním změnám v celkovém pořadí. V něm za Kometou A (216 bodů) na druhém místě skončil "B" tým PVK Olymp Praha (203 b.) a 3. místo zaujaly poměrně překvapivě, ale zcela zaslouženě hráčky Tatranu Střešovice (197). Všem medailistkám jménem Pražského volejbalového svazu blahopřejeme!

A která byla ta výjimka, o které se zmiňujeme? Bylo to naprosté selhání týmu Studia Sport B (celkově 176) ve druhé lize, kde Studio uhrálo pouze čtvrté místo, což spolu se ziskem 3. turnajového místa Dansportu (178) v I. lize závěrečného kola znamenalo pád Studia na konečné 8. místo. A jaké tedy bylo další pořadí za medailisty? Čtvrté byly hráčky Olympu E (194) před svým "Áčkem" (192), šesté místo patří Studiu Sport A (191).

Třetí ligu vyhrál Dansport B (celkově 14. místo - 129 bodů) před Španielkou (17.- 116), ve čtvrté lize byl nejlepší celek TJ Kunice A (18. - 111) před JOKY Praha (21.- 87). V páté lize posledního kola vyhrál Olymp D (26.- 71) před Orionem B (30.- 43) a šestou ligu ovládl tým Orionu C (31.- 42) před Kometou F (32.- 28). Podrobné výsledky najdete v přílohách k článku, které zpracovala jako podklad k závěrečnému hodnocení soutěže její vedoucí - Bc. Kristýna Kůtová. Kristýna se také po skončení posledního utkání ujala organizace slavnostního ceremoniálu, na kterém z jejích rukou převzalo nejlepších 12 družstev diplomy za celkové umístění v přeboru Prahy minivolejbalu dívek. Teď už jen můžeme doufat, že většina z celkem 36 družstev bude úspěšné pokračovat ve své volejbalové kariéře ve vyšších věkových kategoriích!