Minivolejbal

Také 2. turnaj pro Mini Studio Baumruk !

8.3.2006

V sobotu 25. února pořádal ŠSK Španielka 2. kolo soutěže v minivolejbalu. Po minulém kole se trenéři dohodli, že pro velký zájem ZŠ Mikulova však nedorazil a v 1. lize ho tedy operativně pro tento turnaj nahradilo B družstvo Studia Baumruk.

Zápasy ve všech ligách byly velmi vyrovnané. Prvé tři týmy 1. ligy dosáhly stejně bodů a o pořadí na 1. – 3. místě tak rozhodoval pouze poměr balónů. Ten mělo nakonec nejlepší družstvo Studia Baumruk „A“ a obhájilo tak vítězství z minulého kola. Rozdíl mezi 2. a 3. týmem byl nakonec jen jeden jediný míč a ze druhého místa se nakonec radovalo B družstvo Komety před Áčkem stejného oddílu. Ve druhé lize získaly nejvíce bodů hráčky Dansportu „A“ a pro příští turnaj se tak znovu vrací mezi nejlepší 4 týmy. Ve 2. lize rozhodoval poměr balónů o sestupujícím, nakonec o pouhé 2 balony horší skóre měly Střešovice a pro příští turnaj se znovu vrací do 3. ligy. Naopak do 2. ligy se navrací hráčky Slavie, které zaváhaly pouze v jednom setu s Dansportem „B“. Všem zúčastněným týmům (kromě narychlo sestaveného družstva Studia Baumruk „B“) se na tomto turnaji podařilo vyhrát alespoň jeden zápas a všechny hráčky si tak mohly vychutnat pocit z vyhraného zápasu. O vyrovnanosti zápasů v jednotlivých skupinách však svědčí i fakt, že žádný tým neprošel 2. kolem bez porážky.

Turnaj proběhl za velkého zájmu diváků, v tělocvičnách bylo přibližně 50 – 60 (!!) fanoušků z řad rodičů a dalších rodinných příslušníků hráček, kteří všichni společně s hráčkami vytvořili zápasům výbornou atmosféru. Fotografie z turnaje jsou k nahlédnutí na webové adrese www.spanielka.fotky.info

Příští kolo se koná v sobotu 18.3., tedy již za necelé 3 týdny a pořadatelem bude znovu ŠSK Španielka. Přijďte tedy i vy povzbudit volejbalové naděje!!

 

Martin Lepič

ŠSK Španielka Řepy