Minivolejbal

V sobotu 18. dubna na Šutce - KP zeleného MINI!

16.4.2015

Poslední z minivolejbalových barevných "minifestivalů" - krajských přeborů už je "za dveřmi"! Krajská koordinátorka minivolejbalu Bc. Kristýna Kůtová zorganizovala přípravu i konání pražského kola minivolejbalu v barvě zelené na nadcházející sobotu - 18. dubna 2015. Hrát se bude od 9 hodin na všech hřištích tělocvičen základní školy Na Šutce. Družstva jsou složena z hráčů a hráček ve věku 4. - 5. třídy základní šoly, t.j. narozených 1.7.2003 a mladších. A hrát se bude v této druhé nejstarší věkové kategorii projektu barevného minivolejbalu pěkně zostra, neboť se přihlásilo celkem 18 pražských týmů! Přehled je v příloze k článku.

Družstva jsou rozdělena do tří skupin, ve kterých se bude hrát systémem každý s každým dle Bergerových tabulek. Poté týmy podle umístění postoupí do nadstavby, ve které budou prvá dvě družstva ze skupin hrát znovu každý s každým o konečné pořadí na 1. - 6. místě, 3. a 4. týmy ze skupin o 7. - 12. místo a poslední dva týmy ze skupin o 13. - 18. místo. Každý set bude trvat maximálně 8 minut, pak se ukončí a aktuální stav bude znamenat buď vítězství anebo prohru v setu.

Věříme, že budou vidět zajímavé boje, z nichž vyjde 1. - 7. družstvo v celkovém pořadí s právem postupu do oblastního kola, které bude sehráno ještě do konce školního roku, nejlepší z tohoto klání pak budou mít právo startovat na celorepublikovém finálovém turnaji v září t.r. Nejlepších 7 družstev obdrží diplomy, tři nejlepší týmy pak obdrží z rukou ředitelky turnaje Kristýny Kůtové přebornické medaile Pražského volejbalového svazu.

Komise mládeže PVS (15.4.2015).