Minivolejbal

Vítězem 4. kola Mini dívek znovu Kometa před Olympem!

21.1.2015

Nejlepší nejmladší družstvo klubu SK Kometa Praha (A) na své spanilé jízdě k získání přebornického titulu v pražské soutěži modrého (upraveného) minivolejbalu dívek opravdu nezná překážek. Ty mu soupeřky nepostavily do cesty ani ve čtvrtém kole, které se konalo o minulém víkendu, již tradičně na hřištích ZŠ Na Šutce v Kobylisích. Lídr soutěže se hravě vypořádal se všemi týmy ve skupině I. ligy takto: Kometa - (2.) Olymp E sety 2:0 (body 50:36), (3.) Střešovice A 2:0 (50:32), (4.) Olymp B 2:0 (50:25), (5.) Studio Sport A 2:0 (50:30) a (6.) Orion A 2:0 (50:18). Také druhý v turnaji Olymp E kromě porážky s vedoucím družstvem byl v ostatních utkáních suverénní a neztratil již ani set, králem remíz byl zase Tatran, zatímco poslední Orion neuhrál ani set a proto také sestupuje. Celkové pořadí na špici tabulky je naprosto shodné s výsledkem turnaje, ale Kometa (144 bodů) navýšila svůj náskok před Olympem E (136 b.) již na 8 bodů, Střešovice mají 134, Olymp B 133 a Studio 126 bodů. Zdá se, že o těch čtyřech týmech, které mohou stát po finálovém turnaji "na bedně", už je vcelku rozhodnuto.

Druhou ligu vyhrál Olymp A před Dansportem A a Kometou B, do třetí ligy sestupuje ČZU A. Třetí liga patřila týmu ZŠ Mikulova, který skupinu vyhrál se ztrátou jednoho setu, druhé byly Kunice B před třetím Dansportem B a čtvrtou Španielkou. Zachránilo se Studio Sport B, naopka sestup neminul Kometu G, i když ta vyhrála dva sety. Celek Spartaku Pečky B je vítězem čtvrté ligy, když za sebou nechal jak druhé Kunice A, tak třetí JOKY Praha. Tady sestupuje Tatran Střešovice B

Z páté ligy postupuje suverénní Benešov (10:0 na sety a plný počet bodů), druhý zůstal Olymp D před 3. Pečky A. Ze dvou týmů Orionu na konci skupiny sestupuje "Béčko", zatímco "C" družstvo pátým místem uchránilo svoji účast v V. lize i v nadcházejícím soutěžním kole. Vítězství ve skupině VI. ligy patří Kometě E, která v "sestrovražedném" boji za sebou nechala kolegyně z Komety F, na třetím místě pak Orion D před Olympem F. Poslední dvě místa v kole patří Kometě H a úplně poslednímu Dansportu C, v tabulce celkového bodování si však tato družstva místa vyměnila. V přílohách všechny výsledky, tabulky včetně souhrnu. Podklady zpracovala vedoucí soutěže Bc. Kristýna Kůtová. další kolo bude následovat v sobotu 14. března t.r.