Ml. žáci

4. kolo ml. žáků: SK Prosek A míří nezadržitelně k titulu!

31.1.2018

Podobně jako  ČZU A v soutěži starších žáků, tak i SK Prosek A - suverén pražského přeboru žáků mladších, znovu ve čtvrtém kole dosáhl na turnajovou výhru v I. lize a jeho celkový bodový zisk 87 bodů znamená pětibodový náskok před nejbližším "pronásledovatelem" - ČZU A (2. místo - 82 bodů), třetím Orionem A (81 b.) a čtvrtým Dansportem A (78). Ve stejném pořadí skončila družstva i v turnaji, nakonec i 5. Prosek D (70) měl stejná umístění, avšak pro následující soutěžní kolo sestupuje do II. ligy. Vzhledem k tomu, že zbývají pouhá dvě kola do skončení dlouhodobé turnajové soutěže, zdá se, že v závěru se bude bojovat již "pouze" o dva "lacinější" kovy - stříbro a bronz. I tato umístění jsou však velice ceněna a tak na tomto místě bychom nechtěli snižovat výborné výkony nejlepších týmů.

Také v dalších výkonnostních skupinách přeboru nejmladší věkové kategorie chlapecké složky soutěží mládeže Pražského volejbalového svazu 2017/18 však půjde o zisk takových bodových přídělů, které ve zbývajících utkáních umožní ještě vylepšit stávající umístění. Na mnoha místech celkové tabulky to je možné, neboť bodové rozdíly jsou někde opravdu minimální.

Jak bývá zvykem, na tomto místě obvykle zdůrazňujeme bilanci úspěšných výher a tedy postupů do vyšších "pater" soutěže, a naopak přehled neúspěšných družstev, jejichž umístění na posledních turnajových příčkách skupin předurčilo sestupy do nižších lig. A jak to tedy dopadlo? Kromě sestupu SK Prosek D z I. ligy sestupuje 10. Dansport B (54 bodů) z druhé do třetí ligy, 12. Kometa B (45) z třetí  do čtvrté ligy a 18. Orion C (21) ze čtvrté do páté ligy. Naopak z druhé ligy postupuje celkově 9. Prosek B (57) do první ligy, z třetí ligy celkově 11. ČZU D (47) do druhé ligy, ze čtvrté ligy celkově 14. Orion B (31) do třetí ligy a konečně vítěz páté ligy Prosek E (18.m. - 21) postupuje do ligy čtvrté.

Na pořadu bude v neděli 4. března vložené 5. kolo soutěže, a o víkendu 24.- 25. 3. 2018 spolu s dalšími soutěžemi starších žáků a kadetů závěrečná finálová soutěžní kola celé chlapecké složky, po jejichž končení budou předány medaile nových Přeborníků Prahy 2017/18! V přílohách výsledky a tabulky všech skupin spolu s tabulkou celkového bodování (připravil vedoucí turnajů 5. kola Matěj Klouzal spolu s Ing. Danem Dvořákem, vedoucím soutěže).

Komise mládeže PVS (31.1.2018)