Ml. žákyně

Úspěchy pražských týmů ml. žákyň na M-ČR 2017!

15.5.2017

  

Velice rádi na tomto místě zveřejňujeme následující příspěvek paní M. Ansorgové:

 

Tvář Prahy na Mistrovství České republiky mladších žákyň v Uherském Hradišti

Ve dnech 6. - 8. 5. 2017 se na půdě TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště konalo Mistrovství České republiky v kategorii mladších žákyň. Silné zastoupení mělo na turnaji hlavní město Praha reprezentované družstvy dívek PVK Olymp Praha B, SK Kometa Praha a Studio Sport Praha – tedy družstva klubů, která v sezoně 2016/2017 sváděla dramatický nelítostný boj o medailová umístění v přeboru Prahy 2016/17 mladších žákyň.

Po úspěšném klání v základních skupinách postoupily všechny pražské týmy do nedělních bojů se soupeřkami v první osmičce turnaje. Atmosféra na kurtech sportovní haly byla fantastická. Za silné, chvílemi i velmi hlasité podpory fanoušků z řad rodičů, trenérů a hráček, se nejlépe dařilo děvčatům Olympu, která si vybojovala účast v pondělním zápase o bronz. Na tomto místě je třeba vyzdvihnout nejen bojovného ducha všech pražských „reprezentantek“, ale zejména jejich vzájemné povzbuzování, fandění a radost z úspěchu, které zcela zastínily jejich domácí rivalitu. Bronzová medaile týmu PVK Olymp, páté místo Studia Sport a sedmé místo hráček Komety jsou velmi dobrou vizitkou úrovně pražského volejbalu v této mládežnické kategorii a zároveň radostným ukončením sezony. Děkujeme děvčatům a jejich trenérům za nádherný sportovní zážitek!

"Jako zástupce početného fanklubu rodičů bych ráda touto cestou děvčatům a jejich trenérům poděkovala za reprezentaci Prahy a nezapomenutelný sportovní zážitek..."

Děkuji. S pozdravem Monika Ansorgová (maminka hráčky Studia Sport).

K článku jsou připojeny fotografie autorky komentáře z průběhu M-ČR.

 

Také Pražský volejbalový svaz, jehož delegáti o tomto víkendu bojovali na půdě konference ČVS o potřebné změny v řízení Českého volejbalového svazu (o průběhu a výsledcích bude vydán článek v nejbližších dnech), se k poděkování paní Ansorgové připojuje s blahopřáním k výborným výsledkům našich mladých dívčích talentů na M-ČR v Uh. Hradišti.

Petr Vosecký, místopředseda PVS (15.5.2017).

 

M-CR-ml.zakyne-2017_01.jpg
M-CR-ml.zakyne-2017_02.jpg
M-CR-ml.zakyne-2017.jpg