Ml. žákyně

ZŠ Mikulova vyhrála Velkou cenu Prahy ml.žákyň!

16.9.2019

V sobotu 7. září se na kurtech Meteoru Praha uskutečnila Velká cena Prahy 2019 mladších žákyň. Za nepříliš vídného počasí k turnaji nastoupilo 14 družstev, která byla rozdělena do 4 skupin a následně play off. Ve skupině si zahrála všechna družstva proti sobě, až na konec vzniklo konečené pořadí do pavouka o konečné umístění. Sice nám počasí příliš nepřálo, sem tam nám zapršelo, což ovšem nemělo vliv na předváděné výkony a snahu všech družstev předvést co nejlepší volejbal. 

Po skončení základních skupin přišla pauza na oběd, která se všem hodila a šlo se do závěrešného play off. Tam jsme byli svědky zajimavých výměn a bojovnosti, především hlavně v utkáních o první čtyři místa. Nakonec po tvrdém boji finále ovládla ZŠ Mikulova A před Studiem. O 3. místě rozhodoval třetí set a po nervy drásajícím průběhu si třetí místo vydřel tým Dansportu před domácím Meteorem. Celkové umístění všech týmů je uvedeno na konci. Na závěr celého turnaje byly vyhlášeny čtyři individuální ceny, kreré rozdala rada mladších ve složení pořadatele turnaje. 

Celkové pořadí:

 1. Mikulova A
 2. Studio Sport
 3. Dansport Praha
 4. Metor Praha
 5. Orion Praha
 6. Slavia Praha
 7. Kometa Praha
 8. Olymp Praha A
 9. Střešovice Praha
 10. Olymp Praha B
 11. SAVO Praha
 12. Braník Praha
 13. LVI Praha
 14. Pečky

Cenu pro:

 • Blokařku získala: Karolína Prchlíková z týmu Dansportu
 • Smečařku získala: Daniela Marhouldová z týmu SKŠ ZŠ Mikulova A
 • Nahravačku získala: Regina Marksová z týmu SK Meteor Praha
 • Nejužitečnější hráčku získala: Kateřina Pírková z týmu Studio Sport

Všem týmům patří velké díky, že dorazily i za takového počasí :-) a Martinu Lepičovi za pomoc s přípravou herního systému turnaje. 

V příloze fotografie nejlepších tří družstev, nejlepších hráček turnaje a momentky ze hry.

Tomáš Jandera, ředitel turnaje.