Osobnosti

Zemřel Alois ŠPIŘÍK !

12.6.2013

S velkým smutkem oznamujeme pražské volejbalové veřejnosti, že v sobotu 8. června 2013 po dlouhé nemoci ve věku nedožitých 90 let zemřel Alois Špiřík (*21. 6. 1923, †8. 6. 2013), osobnost Galerie funkcionářů Síně slávy českého volejbalu, a velký přítel a spolupracovník Pražského volejbalového svazu.

 

Jako „pilná včelička“ se po neuvěřitelně dlouhou dobu staral o matriku a registrace Českého volejbalového svazu a většina z nás, kteří jsem stále potřebovali jeho služby při registracích, přestupech a hostováních, kterých jsme ho z Prahy zásobovali nejvíce ze všech krajů, nemůže i nyní zapomenout na vždy dobrosrdečného človíčka, který pro každého měl kousek místa ve svém srdci, ale i na jazyku. I když jsme se někdy trošku museli před jeho pracovnou na Strahově zdržet, vyhověl nám v rámci předpisů všem tak, že jsme od něho odcházeli spokojeni.

 

Měl jsem tu čest a možnost s „Lojzíkem“ spolupracovat skoro 30 let a vždy jsem obdivoval jeho mladé myšlení, dokonalou paměť a svěžest do posledních letošních zimních dnů, kdy jsem se s ním naposledy setkal. Jsem přesvědčen, že i jeho cestovatelská vášeň byla naplněna, vždyť sjezdil celou Evropu a například v Římě a Vatikánu, kam každoročně o Vánocích zavítal, znal každičký „kámen“.

 

Věřím, že všichni Ti, kteří ho poznali, spolu se mnou na dlouholetého volejbalového funkcionáře a přítele Aloise Špiříka, nezapomenou!

 

Čest jeho památce !

 

V příloze k článku medailonek A. Špiříka a několik fotografií.

 

Petr Vosecký, předseda Pražského volejbalového svazu