Osobnosti

Zemřel Zdeněk HUMHAL (82) !

26.11.2015

V úterý 24. listopadu 2015 před ránem nás opustila další z hráčských legend „zlaté éry“ 50. a 60. let minulého století, Zasloužilý mistr sportu a osobnost Síně slávy českého volejbalu. Ve věku nedožitých 82 let po dlouhém beznadějném, ale statečném souboji s Parkinsonovou chorobou zemřel

Ing. Zdeněk  H U M H A L   (*30. 12. 1933),

Podle sdělení rodiny odešel ve spánku, bez bolesti a v míru na duši. Poslední rozloučení se koná v úterý 1. prosince 2015 od 14,40 hod. v Malé obřadní síni strašnického krematoria, smuteční oznámení přikládáme jako přílohu(výtah z článku Zd. Vrbenského na webu ČVS).

"Velice mne zarmoutila zpráva o skonu mého bývalého výborného spolupracovníka v době, kdy jsem pracoval ve funkci generálního sekretáře Československého volejbalového svazu. Zeména po mém nástupu a v prvních letech agendy mi právě Zdeněk Humhal, stejně jako Milan Purnoch - členové mezinárodní komise ČSVS, vedené Ing. Romanem Leszczynským, byli neocenitelnými rádci a pomocníky v organizaci mezinárodního styku reprezentačních družstev. V počátcích jsem totiž neměl žádné zkušenosti. Ohromné znalosti prostředí a potřeb na mezinárodní úrovni se prokázalo i v přípravě Mistrovství světa žen v roce 1986, kdy Zdeněk Humhal vydatně přispěl k vynikající organizaci příprav a průběhu této významné světové akce, zatím poslední volejbalové na našem území. Na spolupráci se Zdeňkem, na jeho pomoc, na charakter a osobitý humor nikdy nezapomenu!"

Petr Vosecký, předseda PVS (26.11.2015).