Perličky

Český svaz neslyšících hledá hráče pro ME a MS!

18.11.2015

 Informace pro všechny volejbalové kluby – hledáme volejbalisty s vadami sluchu !

Vážení trenéři a vedoucí všech volejbalových klubů a svazů v ČR,

Jménem STK beachvolejbal a volejbal ČSNS (sportovní technická komise beachvolejbal a volejbal Českého svazu neslyšících sportovců) Vás žádáme o průběžné informování Vaší volejbalové základny, v níž se vyskytují neslyšící, nedoslýchaví volejbalisté či volejbalisté s kochleárním implantátem (dále KI=kochleární implantát-zařízení nahrazující sluch).

Tito neslyšící, nedoslýchaví volejbalisté a volejbalisté s KI mají možnost se účastnit ME, MS v beachvolejbalu neslyšících a následně po splnění limitu se účastnit Deaflympiády = olympiády neslyšících, která se též jako Olympiáda koná jednou za 4 roky.

Na těchto soutěžích mohou startovat sportovci dle regulí CISS (mezinárodní světová organizace neslyšících sportovců) s lékařsky ověřenou ztrátou sluchu minimálně 55 dB na lepším uchu.

Tito volejbalisté zvláště nedoslýchaví a uživatelé KI na pohled normálně slyší, telefonují, většinou neovládají znakovou řeč a takových hráčů je mezi námi určitě víc, jenže nejsou považováni za neslyšící.

Hledáme muže, ženy, dorostence, dorostenky, žáky i žákyně, kteří jsou buď zcela neslyšící či mají nepatrnou ztrátu sluchu – lehkou nedoslýchavost či uživatelé KI.

V žádném případě je nechceme trhat z Vašich klubů, naopak budeme rádi, když nadále budou trénovat pod Vaším vedením a v případě blížícího se ME, MS neslyšících či deaflympiády bychom byli rádi, kdybyste jim umožnili se účastnit vícedenních či víkendových soustředění v beachvolejbalu, která se převážně konají v Praze.

Pro více informací mě můžete kontaktovat na tel. čísle 777 259 214 (Jan Žídek – předseda STK beachvolejbal a volejbal neslyšících a člen výboru ČSNS) či na e-mail: j.z.m@volny.cz.

Předem děkuji za podporu a Vaši vstřícnost

S pozdravem Jan Žídek