St. žáci

St.žáci ČZU potvrdili svoji vládu v Praze!

3.4.2015

Starší žáci klubu volleyball.cz ČZU Praha A neponechali i v letošním soutěžním ročníku své kategorie nic náhodě a po zisku plného počtu bodů, jinými slovy po všech turnajových výhrách v pěti mistrovských kolech vyhráli suverénně přebor Prahy a získali tak znovu zlaté medaile Přeborníka. Svoji nadvládu potvrdili hráči ČZU A (celkově 50 bodů) i v závěrečném kole, kdy za sebou nechali stříbrné hráče SK Prosek Praha (45) a bronzový SK Dansport (37). Jak uvidíte v přiloženém souboru v tabulce celkového bodování, rozdíly mezi týmy jsou s ohledem na počet soutěžních kol dosti značné a svědčí o faktu, že prakticky každý tým směřoval od kvalifikace do "finiše" po "vyznačené" trase.

Dvěma malými výjimkami byl souboj celkově třetího Dansportu se čtvrtou Kometou (34) do třetího kola, ve kterém byly oba týmy  bodově nastejno - poté se Dansport již "utrhl", a potom souboj Orionu (15) s Prosekem B (13) o šesté místo, které o dva body v konečném účtování vyzněly právě pro Orion. Zmínit je třeba zasloužené páté místo volleyball.cz ČZU Praha B (26). Mimo soutěž hrající družstvo USK Plzeň (30 bodů) tentokráte do boje o pražskou špici starších žáků nezasáhlo, stejně tak tým ISŠTE Sokolov, který získal 20 bodů. Poslední osmé místo obsadil druhý celek SK Kometa Praha - B. Podrobné výsledky turnajů obou lig závěrečného kola a tabulku celkového bodování přikládáme.

Po závěrečném hvizdu rozhodčích byl uspořádán slavnostní ceremoniál předání cen nejlepším týmům, vše za přítomnosti člena předsednictva Pražského volejbalového svazu Ing. Daniela Dvořáka, současně předsedy komise mládeže svazu a vedoucího soutěže. Nabízíme též fotografie všech tří nejúspěšnějších družstev přeboru Prahy, kterým jménem výboru Pražského volejbalového svazu upřímně k jejich umístění gratulujeme a současně všem třem (volleyball.cz ČZU Praha, SK Prosek a SK Dansport!) přejeme úspěšný start v 1. části Mistrovství ČR žáků 2015!