St. žákyně

3. místo starších žákyň Olympu na M-ČR 2015!

21.5.2015

Bronzová tečka za velmi úspěšnou sezónou!

Ve dnech 8. – 10.5.2015 se uskutečnilo v Olomouci MČR ve volejbale starších žákyň. O medaile tu mezi sebou zápolilo 16 nejlepší týmů z ČR. PVK Olymp Praha zde reprezentovaly oba týmy, “A” a “B”.

Jako vítěz Českého poháru jsme byli nasazeni do skupiny “A” a čekali, koho nám los určí za soupeře. Postupně jsme se tedy utkali s týmy TJ Kralupy, TJ Lokomotiva Plzeň a Trutnov. Ve všech 3 utkáních jsme zvítězili 2:0 a s plným ziskem bodů postoupili do další fáze turnaje.

Ve 2.kole jsme narazili na TJ Sokol Česká Třebová (zvítězili 2:0), VK Královo Pole Brno (prohráli 0:2)  a PVK Olymp Praha “B” – vývoj turnaje určil, že vítěz tohoto utkání postoupí do bojů o medaile mezi 4 nejlepší týmy. Bohužel tedy muselo dojít na “sestrovražedný” souboj. Děvčata obou mužstev dala do zápasu veškeré své volejbalové umění a pro diváky byl k vidění velmi kvalitní zápas, který hodnotili slovy, že se jednalo o předčasné finále. Zápas jsme vyhráli 2:1 (21,-21,8) a i to vypovídá o tom, jak vyrovnaný zápas to byl.

V semifinále jsme nastoupili proti TJ Baník Příbram. Utkání jsme nezvládli, soupeř nás přehrál ve všech směrech a po výhře 2:0 zaslouženě postoupil do finále. Nás čekal boj o bronz proti překvapení turnaje Světlé nad Sázavou. Naše děvčata se vydala ze zbytku svých sil, prakticky k ničemu soupeře nepustila a po vítězství 2:0 se můžeme radovat ze zisku bronzové medaile!!!

V turnaji zvítězily  a mistrem ČR se tak staly hráčky VK Královo Pole Brno, 2. TJ Baník Příbram, 3. PVK Olymp Praha A a úspěšný víkend pro Olymp podtrhlo krásné  5. místo PVK Olympu B.

Jako nejlepší blokující hráčkou turnaje byla zvolena naše hráčka Tereza Francová.

Tímto úspěchem jsme si splnit cíl a slib, který jsme si dali před sezónou a to, že z každého velkého turnaje budeme mít medaili. Po vítězství v ČP, obhajobě mistrů Prahy, zakončujeme naše sezónní tažení bronzem z republiky…

Na tomto úspěchu se hráčsky podílely: Tereza Francová (6) – blokařka, kapitánka. Kateřina Škurková (10) – univerzálka. Hanka Číčelová (3) – nahrávačka. Lucie Šauerová (9) – blokařka. Lucie Hinková (8) – smečařka.  Markéta Rochowanská (11) – univerzálka. Varvara Yakushkina (12) – smečařka. Julie Honzovičová (7) – smečařka. Alžběta Plačková (12) – smečařka. Julie Holcmanová (4) – nahrávačka.

Trenérská dvojice: Eliška Gavalcová, Petr Koláčný

3.PVK-OLYMP-Praha-st.zakyne_M-CR-2015.jpg
M-CR_st.zakyne_Olomouc-2015.jpg
3.OLYMP-A_M-CR-2015.jpg