St. žákyně

6. kolo st. žákyň: medaile pro Olymp B, Studio a Kometu A!

13.3.2018

Podobně jako v kategorii mladších žákyň, také v pražském přeboru starších žákyň už je prakticky rozhodnuto nejenom o barvě přebornických medail rozhodnuto, ale o většině míst v tabulce celkového bodování soutěže. Ustálená sportovní forma většiny družstev totiž "zamezila" radikálním přesunům a v celkovém pořadí po odehrání ligových turnajů docházelo k postupům a sestupům více méně stejných týmů.

Z této turnajové "praxe" nevybočilo ani předposlední soutěžní kolo, v pořadí šesté: většina týmů si udržela umístění a body tak narůstaly zejména s ohledem na minulá umístění. pokud se podíváme podrobněji na výsledky právě skončeného 6. kola (viz přílohy k tomuto článku!), pak 4. místo ve skupině a sestup z I. ligy se nejbolestněji dotknul družstva Olympu C (celkově 77 bodů - stejně jako vítěz II. ligy Olymp A!), protože tým už nemůže získat tolik bodů jako případné 4. místo Olympu A v I. lize 7. kola a tím je i o celkovém 5. místě již teoreticky rozhodnuto. Stejně jako o prvních čtyřech místech, která patří - 1. Olympu B (99 bodů), 2. Studiu Sport (94), 3. Kometě A (88) a 4. Olympu D (85).

další pořadí po 6. kole: 5.-6. Olymp A + C (oba 77), 7. Orion A (68), 8. SKŠ ZŠ Mikulova (57) a 10. SK Meteor (43). Výsledky a tabulky včetně tabulky celkového bodování jsou v příloze, připraveny pořadateli skupin 6. kola a vedoucím soutěži Ing. Janem Černým). Pro informai čtenářům: závěrečné 7. kolo se bude konat v neděli 25. března t.r., nejlepší skupina I. ligy bude hrána v "legendární" sportovní hale PVK Olymp Praha v Přípotoční ulici ve Vršovicích a bude zakončena slavnostním předáním cen.

komise mládeže PVS (13.3.2018).