St. žákyně

Drama o titul přeborníka Prahy st. žákyň: 1. Studio Sport!

29.3.2019

Dosud nevídaný dramatický závěr v utkáních první ligy posledního - šestého mistrovského kola přeboru Prahy starších žákyň se odehrál v legendární sportovní "volejbalové" hale PVK Olymp Praha o minulém víkendu, přesněji v neděli 24. března! Pouhý jeden set rozhodl o tom, že hráčky Olympu B v závěrečném turnaji ztratily náskok jednoho bodu, o který vedly tabulku před členkami celku Studia Sport a právě Studio dokázalo nakonec lepším umístěním v závěrečném kole být lepší než jejich sokyně i při celkovém stejném bodovém zisku a získat tak další z titulů Přeborníka Prahy pro svůj mateřský klub - tentokráte v nejstarší dívčí žákovské kategorii!

Nejdříve tedy stručně o průběhu turnaje I. ligy 6. kola, který překvapivou výhrou patřil družstvu Olympu A: nepočítáme-li výsledky Střešovic, které prohrály všechna svá utkání se soupeřkami 0:2 na sety, pak nejdříve Olymp A lehce porazil Studio 2:0 (15,15), pak Olymp B vyhrál se svým "Áčkem" 2:1 (21,-19,12) a v posledním utkání skupiny v rozhodujícím utkání vyhrálo Studio zaslouženě nad Olympem B 2:0 (18,18). Pořadí v turnaji: 1. Olymp A 7b, 2. Studio 6b, 3. Olymp B 5b a 4. Tatran Střešovice 0b. V celkovém pořadí tabulky je na 1. místě Studio Sport (138 bodů), 2. PVK Olymp B (138) a na 3. místě PVK Olymp A (134).

Hráčky nejlepších tří družstev převzaly po skončení bojů z rukou člena výboru svazu a vedoucího soutěže Ing. Jana Černého medaile a diplomy Pražského volejbalového svazu.

Upřímně gratulujeme novému Přeborníku Prahy starších žákyň - družstvu Studia Sport, blahopřejeme k úspěchu i dalším medailistkám - stříbrnému PVK Olymp Praha B a bronzovému PVK Olymp Praha A!

A jak vypadá pořadí na 4. - 10. místě: 4. TJ Orion (127), 5. SK Kometa Praha A (113), 6. PVK Olymp E (110), 7. SK Dansport (102), 8. TJ Tatran Střešovice (101), 9. SK Meteor Praha A (101) a na 10. místě SK Španielka Řepy (93). Podrobné výsledky, tabulky jednotlivých skupin závěrečného kola a souhrnné výsledky včetně tabulky celkového bodování jsou v příloze k článku. Děkujeme všem - hráčkám, trenérkám a trenérům a početnému diváctvu, rodičům za vytvoření příznivých podmínek pro nádherný a kvalitní dívčí volejbal!

V příloze jsou fotografie medailových družstev starších žákyň a několik momentek ze hry v závěrečném turnaji I. ligy (autor Jan Černý).

Komise mládeže PVS (28.3.2019).