St. žákyně

Olymp B i v 5. kole st. žákyň lepší než Studio!

31.1.2018

Tak se po právě skončeném pátém kole přeboru Prahy starších žákyň zdá, že o výsledku souboje dvou nejlepších týmů soutěže a tím i o dvou nejcennějších kovech pro oba týmy je rozhodnuto! Hráčky PVK Olymp B ve vzájemném souboji Studio po dramatu v obou setech (25:23, 28:26) porazily a dokázaly tak po turnajových výhrách i nad dalšími družstvy, zejména s výbornou Kometou A 2:0 (25:23, 25:11), získat další dva body náskoku oproti svým největším soupeřkám. Studio totiž prohrálo i s druhou Kometou a obsadilo v turnaji I. ligy 5. kola až třetí místo!?! Nyní má Olymp B 82 bodů, zatímco Studio Sport bodů 79 ... a tak zřejmě nás nejvíce bude zajímat, kdo z týmů na dalších místech vybojuje v posledních dvou kolech bronzové medaile? Blíže k tomu má zatím třetí Olymp D se 73 body, ten však po 4. turnajovém kole sestupuje do II. ligy, zatímco celkově 4. SK Kometa Praha A se 72 body v první lize následujícího šestého kola zůstává.

Ve druhé lize vyhrál tetokráte celkově 6. Olymp C (63 bodů) před Olympem A (5.m. - 64) a postupuje do I. ligy, zatímco do třetí ligy sestupuje celkově 9. SK Slavia B (46). Třetí ligu vyhrál 8. tým celkového pořadí - SKŠ ZŠ Mikulova (47) před 11. Meteorem (35), do čtvrté ligy sestupuje 10. Španielka (36). A nakonec výsledky ligy čtvrté: skupinu suverénně opanoval 12. tým celkového pořadí - Tatran Střešovice (32) a tedy postupuje výše, na 2. místě skončil 14. Dansport (23), další pořadí - 3. Slavia A (15.m. - 13), 4. Kometa B (16.m. - 11)  a konečně na 5. místě IV. ligy se umístil 17. celek tabulky - SAVO Praha (6 bodů). V příloze podklady k soutěži, které z turnajových výsledků a tabulek připravil vedoucí soutěže - Ing. Jan Černý.