St. žákyně

Španielka vyhrála Velkou cenu Prahy starších žákyň!

14.9.2020

V neděli se rozjela VC Prahy starších žákyň, kde domácí Meteor ráno rozmetl kaluže z předešlého dne a šlo se hrát. Jelikož se nám sešlo 17 družstev hrálo se ve skupinách 5, 4, 4, 4 kde pátý tým po základní skupině bral diplom a směle mohl vyrazit domů. Na ostatní čekalo play off o konečné umístění. Skupiny byly poskládané z minulého roku i když spousta týmu se účastnila jiných turnajů i tak VC Prahy měla svojí kvalitu.

Základní skupiny nepřinesly žádné velké překvapení, kde se do první čtyřky probojovaly týmy Meteoru, Komety A, Slavie a Španielky, které si to následně rozdaly o finále, i když v zápase Španielka - Kometa A (2:0) nebylo moc o čem diskutovat, Španielka hrála celý zápas koncentrovaně a bylo vidět, že si jde pro postup do finále. Druhé semifinále přineslo zajímavější podívanou mezi Slavií a Meteorem, kdy po prvním setu šla Slavia do vedení, ve druhém setu měla slibně našlápnuto v úvodu druhého setu, ale potom v dalším průběhu setu začal Meteor hrát více koncentrovaně, Slavia nakonec padla, pak i ve třetím setu a Meteor mohl "doma" slavit postup do finále.

Finálový zápas mezi Meteorem a Španielkou přinesl zajímavou podívanou! V obou setech si Španielka vytvořila velký bodový náskok, který Meteor vždy v závěru začal umazávat, ale v obou setech až příliš pozdě a tak si Španielka vybojovala vítězství 2:0 a odnesla si po zásluze první místo. Domácí Meteor bral 2. místo s radostí.

V boji o třetí místo mezi Kometou A a Slavií začala skvěle Slavia, která si přivlastnila první set, ovšem ve druhém setu začala polevovat v koncentraci, Kometa A se chytla příležitosti a celý zápas nakonec otočila. Hráčky Komety obsadily 3. místo a Slavia druhým rokem po sobě "bramborové" 4. místo.

Ostatní týmy sehrály stejný systém o další umístění.

Celkové pořadí: 1. SK ŠPANIELKA ŘEPY, 2. SK METEOR PRAHA, 3. SK KOMETA PRAHA A, 4. SK Slavia Praha-volejbal, 5. SK Dansport Praha, 6. TJ Tatran Střešovice A, 7. Studio Sport A, 8. TJ ABC Braník, 9. TJ Sokol Hor. Počernice A, 10. Studio Sport B, 11. SAVO Praha, 12. TJ Sokol Praha Vršovice, 13. SK Joky Praha, 14. TJ Sokol Hor. Počerbice B, 15. SK Kometa Praha B, 16. TJ Orion Praha B.

Na závěr turnaje byly vyhlášeny nejlepší hráčky pořadatelem turnaje a to následovně:

• Nahravačkou - Alžběta Koubová z tým Komety Praha A
  • Blokařkou - Eliška Žambochová z týmu Komety Praha A
  • Smečařkou - Nora Pletichová z týmu Španielky Praha
  • Nejlepší hráčkou turnaje - Johana Havlásková z týmu Španielky Praha

Děkujeme všem týmům, rodičům a rozhodčím za účast a budeme se těšit za rok naviděnou.

V příloze pak lze nalézt několik fotografií z turnaje, foto nejlepších třech týmů v pořadí a nejlepších hráček turnaje, které získaly individuální ceny.