St. žákyně

St. žákyně Olympu Přebornicemi Prahy 2014/15!

28.3.2015

Tým starších žákyň pod vedením Elišky Gavalcové potvrdil i v posledním závěrečném soutěžním kole pražského přeboru 2014/15 svoji celoroční nadvládu nad svojí kategorií a po znovu suverénní výhře v turnaji první ligy opět stanul na "piedestalu" staronových Přebornic Prahy a obdržel zlaté medaile vítězů! Po celou dobu mistrovské sezóny byl v těsném závěsu za svým áčkem druhý tým Olympu - "Béčko", pod vedením trenérky Jany Pospíšilové. Ten také po zásluze převzal z rukou člena předsednictva Pražského volejbalového svazu a vedoucího soutěže Ing. Jana Černého stříbrné medaile. Třetí místo a bronzové medaile  obhájily hráčky uhříněveského Studia Sport s trenérkou Danielou Baumrukovou před celkem SKŠ ZŠ Mikulova, vedeným Ing. Martinem Lepičem. Velkým kladem byl fakt, že stejně jako finále mladších žákyň v sobotu, tak i nedělní finále starších žákyň se hrálo v krásném prostředí sportovní haly PVK Olymp Praha ve Vršovicích, za což patří vedení klubu náš dík. 

Všem medailistům blahopřejeme k úspěchu, samozřejmě největší gratulace směřují ke kolektivu PVK OLYMP PRAHA A, přeborníku Prahy 2014-15.

Pátý SK Dansport si také zahrál ve finálovém kole I.ligy, jinak ale měl také vcelku pohodlný náskok před dalšími družstvy. Skupinu druhé ligy dále tvořila družstva šesté Komety A, sedmého Orionu a 8. SK Španielky Řepy. I tato družstva měla velký odstup před dalšími týmy soutěže. Zajímavostí je skutečnost, že za 10. VO Kavčí Hory se na 11. - 13.místě tabulky seřadila další družstva PVK Olymp Praha v pořadí 11. Olymp E (82 bodů), 12. Olymp C (69), 13. Olymp D (62). Výsledky, tabulky, konečné tabulky včetně celkového bodování najdete v příloze k článku, z podkladů vedoucího soutěže Ing. J. Černého.   

V příloze jsou fotografie z turnaje I. ligy.