St. žákyně

Týmy Olympu B a A v čele tabulky st. žákyň po 2. kole!

18.11.2015

I když se v nadpisu k tomuto komentáři o výsledcích druhého kola přeboru Prahy starších žákyň zmiňujeme o týmech PVK Olympu Praha na samotné špici celkového pořadí, přesto jediným dosavadním suverénem je kolektiv "B" družstva. To i v turnaji I. ligy tohoto kola ukázalo, že je (zatím) neomezeným "vládcem" soutěž, když se všemi svými soupeři neztratilo ani set a zvýšilo náskok na druhý Olymp A na dva body. Třetí skončil trošku překvapivě Orion (celkově 4.-5. společně se sestupujícími Střešovicemi - 27 bodů), čtvrtá ZŠ Mikulova (29 b.) si udržela celkově třetí místo s tříbodovým odstupem za druhým Olympem A (32 b.).

Z druhé ligy po třech výhrách opět suverénně postupuje celkově šestá Kometa A (25 b.), za kterou mají další celky již patrnou ztrátu: 7. - 8. Kavčí Hory A a Dansport po 21 bodech. Zatímco Studio Sport z této skupiny sestupuje horším skóre setů při stejném počtu vítězství a porážek právě za týmy Dansportu a Kavčích Hor, Španielka jako vítěz III. ligy si vybojovala šanci na vyšší zisk bodů v lepší skupině, jinak Studio i Španielka jsou společně na 9. - 10. příčce celkového pořadí se 17 body.

Z třetí ligy sestupuje Olymp C (celkově    ), naopak ze čtvrté ligy "jde nahoru" družstvo SK BU Hostivař (     ), které za sebou v turnaji nechalo jak 2. SK EKO (15. - 6 b.), tak i 3. Kometu B (16. - 4) a 4. SAVO Praha (17. - 1). Všechny výsledky a tabulky včetně souhrnu a tabulky celkového bodování soutěže najde čtenář v příloze k článku (ved. soutěže: Ing. jan Černý).

Soutěžní komise mládeže PVS (18.11.2015).